top of page

MODERN İÇ MEKAN TASARIMI

Modern iç tasarım stilinin doğuşu modernizm mimarisinde kök salmıştır. Modernizm yaygın olarak kullanılan bir kavramdır. mimar mekansal düzendeki basit yapılara, malzemelerin kullanımına ve zeminin organizasyonuna, vb. değinmek. Modern mimarinin komünün yeni düşüncesinin patlayıcı gelişimi olduğu söylenir. 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında Avrupa Meclisi.

 

Şık modern iç tasarım da oradan doğdu. Bu tarz 1919 yılında Bauhaus Üniversitesi'nde (Almanya) bir grup mimar tarafından yaratıldı. diğer iç tasarım stilleri gibi hantal çizgiler. Birçok kişi, modern iç tasarım stilinin avantajının, kullanıcılara daire için basitlikle huzur, huzur ve rahatlık hissi vermek olduğunu söyledi.

MODERN TASARIM TARZINDA ÖZELLİKLER

Küçük alanlarla, modern iç tasarım stili her zaman en iyi seçimdir. Her zaman gerçek alandan daha geniş bir alan hissi verir. Modern stilin belirleyici özellikleri şunlardır: cesur bir renk, minimal doku, cesur geometrik süslemeler ve asimetrik alan kombinasyonu ile nötr renkler.

 

Genel estetiği sağlarken konfor, uyum, zarafet ve yumuşaklık gibi olağanüstü avantajlar yaratan bu özelliklerdir.

Ayrıca bakınız: Kraliyet şehri daire iç tasarım 100m2 175 milyon

 

KULLANIM RENGİ

 

Modern iç stil nötr renkler kullanmayı seviyor. En yaygın olanı, göz alıcı vurgular oluşturmak için belirli çarpıcı renkler dizisiyle birleştirilecek baskın arka plan rengi olarak beyazdır. Bununla birlikte, bu, eğer bir modernist iseniz, renkleri bu prensiple karıştırmanız gerektiği anlamına gelmez. Bir izlenim yaratmak için nötr renkleri cesur renklerle dikkatlice birleştirdiğiniz, ancak yine de tutarlılık, uyum, uygunluk sağladığınız ve gereksinimleri zaten karşıladığınız sürece.

 

KULLANILAN MALZEMELER

 

Zaten modern bir iç tasarım stili, aynı zamanda cam, beton, krom, vb.Gibi modern teknolojiden yaratılan eşyaları kullanıyor ... Estetik için ne tür bir iç malzeme uygun olduğunu seçiyorsunuz, İlgi alanlarınız, yaşam alanınız ve mali durumunuz.

 

İÇ DÜZENLEME

Modern tarzdaki evler için, mutfak eşyaları seçimi dekoratif motiflerle ilgili değildir, çizgiler ne kadar basitse, mümkün olduğunca zariftir. Bunun yerine, iç eşyaların işlevselliğine ve kullanışlılığına odaklanacağız. Ve iç detayların düzenlenmesi ilkeyi izlemelidir: makul, basit, temiz ve düzenli.

 

Bu tarzdaki her iç detay bir sanat eseri gibidir. Öne çıkmak için kendi alanlarına ihtiyaç duyuyorlar, aynı zamanda bütünü ile uyum içinde. Bu nedenle, nesneleri birbirine yakın yerleştirmemeyi, sıkışık, gizemli, rahatsız edici bir his yaratmayı ve doğal değerini azaltmayı unutmayın. Bazen, bir eve iyi bir görsel efekt eklemek için, temel şekilleri, büyük yamaları veya açık, belirgin renkleri cesurca kullanırken cesur bir sunum seçebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: İç tasarım park hill daire 80m2 180 milyon

 

MEKAN BÖLÜMÜ

 

Modern iç tasarım tarzının en çarpıcı özelliklerinden biri, odaları birbirine bağlayan açık alandır. Bu özellik yaşam alanını genişletir ve daha açık hale getirir. Aynı zamanda mekânlar arasında basit ve sofistike bir şekilde birlik, uyum yaratır. Bu nedenle, bu tarz özellikle yerden tasarruf edilmesi gereken daireler için uygundur.

 

IŞIK

 

Aydınlatma her iç tasarım tarzında her zaman önemli bir faktördür. Ve modern iç stil ile daha vazgeçilmez ışık. Bu nedenle, ışığı en üst düzeye çıkarmak ve evin her tarafına yaymak için bu tarz mimarlar her zaman pencere tasarımından (özellikle büyük cam pencerelerden) ve perde düzeninden yararlanır. ışığı makul bir şekilde düzenlemek için kapı.

bottom of page