top of page

KLASİK İÇ TASARIMIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

 

BÜTÜNLÜK MİMARİSİ VE DENGE

Klasik iç tasarım stilinin özelliği denge ve simetridir, bu da mekanı ikiye böldüğünüz anlamına gelir, daha sonra net bir düzen ve bir bütün oluşturmak için iki parça aynı tasarıma sahip olacaktır. Bununla birlikte, bu aynı dekorasyonları veya mobilyaları seçmeniz gerektiği anlamına gelmez, ancak güzel Avrupa tarzı ev tasarımlarıyla bir alan yaratmak için dekorasyonları esnek bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca mekanla uyum yaratmak için duvarları renk tonları ve ışıkla birleştirebilirsiniz.

 

KLASİKTE RENK NEDİR?

Tercih edilen renkler sarı, kahverengi, siyah gibi derin tonlardır ... Bunlar asalet sınıfını ifade ettiği, tasarımdaki güzelliği ve asaleti artırdığı söylenen renklerdir. mobilya.

 

Eşsiz bir güzellik yaratmak için gri ve sarı, eski zencefil yeşili ve yosun yeşili, mavi ve sarı veya nötr tonlarla şarap kırmızısı gibi bazı benzersiz renk şemalarına başvurabilirsiniz ... iç mekan için etkileyici.

 

KLASİK İLKELERİ NELERDİR?

Bu tarz için büyük detaylar vurgulanacak ve odaya odaklanacaktır. Büyük bir masa ve sandalyeler, devasa bir kavisli merdiven olabilir veya parlayan bir duvar, büyük çerçeveli bir resim olabilir ... Rolü diğer detaylar oynayacak. oyunlar dairenin zarafetini tamamlar ve geliştirir.

 

KLASİK STİLDE DEKORASYON DETAYLARI NELERDİR?

Modern tarzlar mekanın minimalizmine yönelikse, klasik iç tasarım için her şey tam tersi olacaktır. Sofistike, çiçekli detaylar, pürüzsüz ve ayrıntılı kıvrımlar bu tarzın öne çıkan özellikleridir.

 

Duvarlar, tavanlar ve hatta zeminler boyunca uzanan çizgiler oluşturan veya sırtlar oluşturan çizgiler, klasik iç tasarım tarzının vazgeçilmez detaylarıdır. Ek olarak, oda için göz alıcı ve çekici bir görünüm yaratmak için odada simetrik bloklar oluşturan çiçeklerden, ağaçlardan ve piramitlerden esinlenen benzersiz el işi çiçek desenleri vardır. Bu aynı zamanda klasik stili kolayca tanımanıza yardımcı olacak noktadır.

 

KLASİK İÇ MEKAN NEDİR?

Klasik iç mekan tarzında, önceki yüzyılların kralının aristokratik görünümü ile sofistike bir şekilde oyulmuş eşyaları kolayca bulabilirsiniz. Keskin köşeleri olmayan yumuşak kıvrımlı lüks bir koltuk takımı olabilir.

 

Ek olarak, bu tarz genellikle büyük boyutlu mobilyaları süslüyor ve zarafeti ve sınıfı geliştirmek için mermer, ahşap, deri, keçe gibi birinci sınıf malzemelerle titizlikle üretiliyor. her mekan için aynı zamanda ev sahibinin asil konumunu da gösterir.

Şu anda, bu stiller, iç mekanın lüks ve asil güzelliğini geliştirmek için genellikle modern iç stillerle birleştiriliyor, ancak gerçeklikten uzak değil.

KLASİK STİLDE KULLANILAN MATERYALLER NELERDİR?

Kullanılan ana malzemeler alçı, doğal ahşap ve yaldızlı detaylardır. Malzemeler sadece dairenin asil güzelliğini ifade etmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda karakteristikleri de kolayca klasik tasarımda tipik olan benzersiz klasik desenlere dönüştürülür.

 

Sadece bu da değil, klasik tasarım konusunda bilgiliyseniz, tekstil, ipek, brokar, metal, cam, cam, deri, kristal, granit, mermeri ... çok sık tanıyabilirsiniz. Mekana ihtişam ve çiçek katmak için kullanılır.

bottom of page